Moje malá knížečka

26. března 2011 v 19:21 | Eliška pro vás
Tak tohle je pro vás, malá knížka kterou sem vyhrabala ve stare slošce psala jsem ji když mi bylo 9 nebo 10 takže tam bylo nekolik chyb opravila jsem to, dokončila a tet bych byla ráda kdyby se vám líbila. Pokusím se najít i vhodné obrázky, asi to mělo trochi efekt.

Tak takhle si představuji peggy Lili a Nikolu. Pokut se díváte na Anime tak asi víte z čeho to je a podle tohohle anime budou postavi.
A omlovám se za chybi asi to není perfektně opravený ale dělala jsem co sem mohla.


Návikoví měsíc.

1.1 2009 Můj první den ve škole, no teda ne tak uplně první ale prázdniny to zařídily....
Já a moje kamarádky Lili a Nikola jsme byli na havaji už týden před prazdninami a Lili se tam zamilovala do jednoho kluka u baru....
Teda nakonec se se z neho viklubal mizera, který ji málem dostal do vězení....
2.1 2009 Sakra!! Kdo se mi zase hrabal v počítači !! Vikřikla jsem zuřivě když jsem ospale otevírala počítač s učením do školi ..
No na mně se nedívej já s tím nic nemám společnyho ale, si jako mimino...
Řekl muj brácha jelikoš moc dobře věděl že to byl on kdo jí vimazal všechny spisy .
Píšeš si na počítači jako mimino zapisy do deníčku .
A jak ty to víš !? Když říkáš že s tím nemáš nic společnýho?!
Vím to, protože si u toho broukáš a já sem neveděl co to je, tak jsem šel se do tvého pokoje a viděl jsem to . Vihrkl sebejistě , co?!
To je taková kravina !! Ty mě špehuješ tak si zjistil moje heslo !
Heslo? ty si včera ráno odběhla do školi tak rychle že sem žádny nepotřeboval.
A tet ses přiznal ! Hrabal ses mi v počítači copak nemáš svuj noví notebook od táty . Řekla jsem s ůspěchem že muj brácha z otráveným obličejem šel z pokoje .
1.2. 2009 dnes mám jít k moři protože učitelka z biologie chce abysme našli něco zajímavého a vihledali si to na Internetu .
To mě zajímá co najdeme já sice nemám ráda biologii ale moře miluju .
No totiš příde mi zajímavé vždycky jsem si přála pátrat v moři .
Odlklidila jsem se od počítače s jistotou jsem ho vipla šla se maobědvat ...
3.1.2009 Jupí ! Vikřikla jsem když jsem se ráno chystala do školy . Dneska deme k moři super! Moc se teším.
Vikřikla jsem zbalila poslední sešit a rychle jsem viběhla ze dveří aby jsem se mohla před školou bavit s holkama o dnešnímu víletu k moři.♥
Kde jsi byla Peggy Zeptala se mě Lili . promin nestíhala jsem , co se děje ? Nikam se nejde . Co?!! jakto? Já sem se tak tešila proč se nejde je to ukol!
Ne? Vikřikla jsem zmateně. Peggy, jo je to úkol ale já nemůžu . Jakto ? musím jít k doktorce a potom k veterynářovi Nana de na operaci je to na celej den a máma s tátou nejsou doma , promin. Nana? Jo to je ten pejsek co jsem ho dostala od babičky k narozeninám. hlesla Lili. Hm... Zamračila jsem se a řekla : A co ty Niki ty semnou jít můžeš ne? Ne nemůžu mě umřela babička musím jít na pohřeb... řekla, a Lili dodala: a ty sama jít nemůžeš učitelka to dedovolí . Po škole, s tím že jsem se celí den s kamarádkama nebavila sem šla domů.
A jak jsem si vybalovala věci do školy tak jsem přemíšlela přemíšlela: Achjo já bych chtela jít k moři, tak jsem se těšila a tet ...
Zbalila jsem si, lehla do postele a dál přemíšlela : A já tam pujdu!... Ale jak? No jasne! Zítra je sobota půjdu ven k moři, půjdu brzi ráno abych byla do oběda doma (protože je to skoro 3 kilometry) a taky půjdu už tet spát abych se vzbudila ale projistotu jsi taky nastavím budík ....
Hned co jsem si nastavila budík a lehla si tak jsem o sobě nevěděla.
4.1.2009 Mami já du ven jo . Řekla jsem až nápadně štastně a otevřela dveře ven. A kam? Zeptala se máma. Em.. Za kamarádkama, řekla jsem nervozně ale přesvědčivě.
Aha tak se měj fajn . jo jo , uuf! oddechla jsem si a višla ven směrem k moři .
Tralalalalalá... broukala jsem jsi nadšene. Ach konečně zase uvidím ty krási moře. Nádherná vuně moře se kemě asi po dvouch kolometech slévala tak příjemě že jsem se dala do běhu...
Jak jsem uviděla moře tak jsem se div nerozplinula úžasem , je to tak.. tak ... úžasné jako kdybych to viděla poprvé....Sedla jsem si do písku a dívala se na moře, dívala se a dívala a ani jsem si neuvědomila že je už večer. A pak jsem se postavila začala se procházet..Najednou začal svítit měsíc , došlo mi že je večer už jsem se chtěla obrátit ale v tom mě oslnilo světlo a najednou mi skočili slzi do očí a ondlela sem přímo do písku...4. 1. 2009 Už se probouzí! Sliším ze všech stran. Jste v pořátku? Zeptala se mě jedna paní , já ... já.. e... kde to jsem? (zeptala jsem se radši) jste u moře v Ganetajru. U moře!? Tak je to pravda. Špitla jsem .Jelikoš se všechen ten dav věnoval spíš diskuzi o tom jak jse mi to stalo tak ani nevědeli že jsem neco špitla. Jaky je datum? Kolik je hodin? No? Zeptala jsem se s úskostí v hlase. 9.30. 4.1.2009 C,- Peggy!! dceruško moje kde si se tu vzala já tě hledám už od včereška. přerušila mě máma dřív neš jsem dořekla slovo. Mami! rychle jsem vstala a rozběhla se směrem k mámě. Nevím jak jsem ... em dostala.. Rychle jsem koktla. No , musela ses asi praštit a asi si nevzpomeneš .. Em.. Víš jak se menuješ? Em.. jo Peggy Denilová. A kolikátího je ( ptala se dál ) 3.1.2009 ne? ne. Řekla s hlboký a hlasitým uuf! Je 4.1.2009 asi jse ti to stalo už včera pamatuješ si včerejšek? já..si pamatuju e..nechtěla jsem nic říkat a přitom jsem si pamatovala uplně všchno! em.. bila jsem v parku s kámoškama a šla jsem domů na oběd a .. a pak.. nevím.. asi jsi se praštila nebo zakopla .. Celou cestu domů o tom máma diskutovala.
Di spát , potřebuješ si odpočinout. Dobrá odpoveděla jsem bes poznánek. Jak si lehla Peggy do postele tak začala zase přemíšlet : ten měsíc co to bylo oplně mě to.. ozářilo .. jako kdyby to mířilo na mě a přitom.. to byl měsíc a .. byl tak tak.. jiny byl..nádherný jako kdyby jsem byla květina pod oknem no prostě byl tak zařiví a tak .. tak.. lákaví ? návikoví? Co jse to se mnou děje !!? Zuřivě a zároven se slzamy v očích si lehla a pokusila se usnout ale nemohla se zbavit myšlemky že jí lákal měsíc.. ( nakonec se to podařilo )
5.1.2009 Ráno, Milí deníčku je pondělí a já chci napsat co jse stalo v sobotu : stalo se to, že jsem byla u moře jakmile jsem ho viděla tak jsem byla tak okouzlená tou krásou že nevím bylo to nádherny , ale to není to podstatný , večer jsem zahlédla měsíc a on mě no tak no .. okouzlil on mě lákal jako kdyby chtěl.. abych šla, do vody ?! Musím tam zítra znovu ! Konec
5.1.2009, odpoledne. Mami! Ano zlato? mužu jít ven? No jo ale raději mi řekni kde budeš. No, v parku.
Dobře ale di rychle aby si s toho neco měla , na kolikátou jste se domluvili s kámoškama? Em.. na 9 a ten park je daleko takže v osm je to tak akorát když půjdu pomalou chuzí... Aha! tak jo, pa zlato.
Tak jsem konečně višla z domu a běžela k moři, jak jsem se tam dostala tak jsem si všimla že tam měsíc není, a sakra ! to bylo tím že minule jsem tady byla večer, no počkám do večera a mámně řeknu že jsem bila u lili a přídu pozděju .
Tak jsem čekala seděla a pak chodila..
A najednou jsem se podívala a slunce, zapadalo super! Ale v pět hodin a v létě to je divný ne? No co aspon přídu dřív, říkala jsem si ale neco uvnitř mi bralo jistotu.
Vyšel měsíc..Stoupla jsem si a tázavě se podívala na měsíc, cítila jsem se jako kdyby mi měsíc odpověděl: Di do vody a uvidíš co vidět chceš. Podívala jsem se do vody a viděla v ní kouzelný odlesk měsíce.. Už sem natahovala ruku a pak najednou..Hej ty tam! nevíš kde je tady Kostel? Má prý souviset z tím mořem co je tady.. ne? zeptal se pocestný napnuté Peggy. Ne nevím! Vikřikla jsem rozrušeně. A jak jsem se spátky podívala na nebe, měsíc nebyl nikde! Co-o-o-o?!? Co to má znamenat? Rozzuřeně jsem běžela domů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama